Kaip atrodo raktas į sėkmę?

Jei žmonės gali būti pesimistai ir optimistai, tai veikla negali būti paremta pesimizmu. Čia jam tiesiog nėra vietos. Negatyvios mintys žlugdo veiklą, kelia nepasitikėjimą ir sėja abejones. Veiklos kūrime pesimizmas
neduoda absoliučiai jokios naudos, todėl net jei esate užkietėjusi pesimistė, savo veikloje privalote išmokti būti optimiste. Įžvelgti kažką teigiamo galima net ir keisčiausiose situacijose.

Gyvenime nesu labai smulkmeniška, perkant prekes ar paslaugas retai įsigilinu į smulkmenas. Taip buvo ir šį kartą. Mane sužavėjo vienos moters kuriami paveikslai. Jau suderinus užsakymą, ji manęs atsiprašė, kad paveikslai bus neįrėminti. Natūralu – nuliūdau, bet derinant užsakymą man tai buvo visai nesvarbu ir ši maža smulkmena man tapo svarbi tik tada, kai pardavėja man apie tai pasakė. Tačiau jei ji man būtų pasakiusi: „paveikslai bus neįrėminti, todėl jūs pati galėsite išsirinkti prie jūsų namų interjero labiausiai tinkančius rėmelius“, mano jausmai būtų buvę visai kitokie. Situacija ta pati ir informacija ta pati, bet jausmai visiškai skirtingi.

Tikra istorija

Savo veikloje stenkitės įžvelgti teigiamą bet kokios situacijos perspektyvą, nes jūs vienintelė galite apginti savo veiklą. Daug geriau yra perdėtas optimizmas, nei lašas pesimizmo, nes tą akimirką, kai jūs sudvejosit savimi, jūsų veikla pradės dvejoti ir visi kiti. Jei netikėsit savo veiklos sėkme, ja nepatikės niekas kitas.

Ir tikrai bus iššūkių, kai savo veiklos sėkme suabejosit. Kažko nesuspėsit, kažkur suklysit, bus nepatenkintų klientų, nepakankamai pelno ar dar kažko kas išmuš iš vėžių, tačiau negalit pasiduoti tai neigiamai emocijai. Tai tėra viena, antra, trečia, o gal ir trisdešimta nesėkmė, bet kitaip būti tiesiog negali. Jei po nesėkmės užsidarytų verslas, tai verslai tiesiog neegzistuotų. Nes verslo nepatyrusio nesėkmės tiesiog nėra. Todėl turit išmokti nugalėti save ir ištikus nesėkmei galvoti, pasitikti ją kaip natūralų iššūkį. Žiūrėti į
situaciją kaip į būtiną pamoką, kurioje jokiu būdu nesmerkit ir nekaltinkit savęs. Analizuokit kodėl tai atsitiko, ką galima padaryti, kad problema nepasikartotų. Žiūrėkite į savo veiklą dalykiškai, o ne emociškai.

Vienintelis stabdis esate jūs pati

Išgyvendinkit kaltės jausmą už borto ir nustokite ieškoti pasiteisinimų. Nes visada lengviau bus tiesiog kažką kaltinti ir kažkam kitam numesti atsakomybę už neva nepasisekusį gyvenimą. Kažkas kaltins ekonomiką ir sakys, kad dabar nepalanki ekonominė padėtis pradėti savo veiklą. Kažkas kaltins tėvus, kad per mažai dėmesio skyrė vaiko ugdymui. Kažkas kaltins mokyklą, kad pasitaikė ne itin geri mokytojai. Jei tik yra noras nusimesti atsakomybę, visada atsiras pasiteisinimas. Taip, mes gyvenimą pradedam nuo skirtingo „laiptelio“. Vienos vaikystėje lankė daugybę užsiėmimų, o vakarais klausydavosi gražiausių pasakų. Kitos matė girtuokliaujančius tėvus, patyrė smurtą ar net seksualinę prievartą. Bet nesvarbu kaip buvo sunku, to, kas buvo, jau nebėra. Dabar yra tik ateitis, todėl nebesikapstykite po skaudulius, o žiūrėkite tik pirmyn. Nes gyvenimo sėkmė yra tik jūsų pačios asmeninis ir labai svarbus sprendimas. Jūsų smegenims nesvarbu kokia ekonominė situacija, nesvarbu kiek laisvo laiko turite paroje ar kiek santaupų guli jūsų banko sąskaitoje. Nustokite apgaudinėti save stabdydamos nuo reikšmingų gyvenimo pokyčių.

Vienintelis stabdis esate jūs pati. Ir kada pradėti važiuoti yra jūsų sprendimas. Taip, šioje kelionėje keisis viskas. Darbas, draugai, santykiai, požiūris, laisvalaikis, rutina ir visa kita. Kartais tie pokyčiai skausmingi, bet viskas keičiasi į gera. Iššūkiai mums duodami ne tam, kad juose užstrigtumėm ir kentėtumėm, o tam, kad kažko pasimokytumėm ir judėtumėm tolyn.

Palikti komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *